Różnice pomiędzy aparatami słuchowymi

Aparaty słuchowe różnią się między sobą rodzajem i stopniem zaawansowania technologicznego. Wybór właściwego urządzenia zależy od wady słuchu oraz indywidualnych oczekiwań.

Rodzaje aparatów słuchowych

Oferujemy wszystkie rodzaje cyfrowych aparatów słuchowych: wewnątrzkanałowe, wewnątrzuszne i zauszne. Podczas wizyty prezentujemy możliwe w danym przypadku rozwiązania.

Zaawansowanie technologiczne

Technologia jest bardzo istotna w nowoczesnych aparatach słuchowych, gdyż to od zaawansowania technologicznego zależy, z jakich programów użytkownik będzie mógł korzystać. Najwygodniejsze są aparaty z systemami adaptacyjnymi, ponieważ przystosowują się do środowiska i działają całkowicie automatycznie (np. Neo, Pronto, Avanti, Prio, Brite, Icos, Verite, Veras). Bardzo istotne ze względu na jakość użytkowania są także kierunkowość oraz redukcja sygnałów sprzężonych. W przypadku osób często rozmawiających przez telefon ważna jest także łączność bezprzewodowa, natomiast właściwy odbiór muzyki umożliwią programy „Muzyka na żywo” oraz „Kino”. Pomoc w doborze odpowiednich funkcji zapewniają wykwalifikowani protetycy słuchu.